WordPress Kurulum & Temalar

2
520
views

Bu yazımda sizlere nasıl bir wordpress sitesi kurabilir, ne kadar para harcarsınız ve nasıl kendi istediğiniz bir temayı kullanabilirsiniz. Bunlar hakkında ufak bir bilgi vermeye çalışacağım.

Öncelikle site kurmak herkesin düşündüğü gibi zorlu ve meşakatli bir iş değildir. Oldukça basit bir işlemdir. Zorlu ve meşakatli olan kısmı ise o sitenin içeriğini doldurmaktır. Başlayalım hadi.
Öncelikle sitenizin adının ne olacağına karar vermelisiniz. Ve domain almanız gerekiyor. Yani alan adı. Benim sizlere tavsiyem domain ve hosting hizmetini aynı şirketten almanız. Bu şekilde hiç uğraşmadan hızlı ve kolay bir şekilde sitenizi aktif hale getirebilirsiniz. Sizler için bir kaç tane hosting ve domain satan şirketlerin sitelerini yazdım.

Domain Hizmetleri

GoDaddy

Guzel Hosting

Bu üç siteden herhangi birinden ya da kendi istedigin herhangi bir siteden host ve domainini kendi ihtiyaçların doğrultusunda satın alabilirsin. Ben bu site için bir yıllık olmak üzere 45 harcadım.

Pekala satın aldın ve bir sonraki adım yani wordpress kurulumuna geçmek istiyorsun. O zaman şunu yapıyoruz.

Host ve domain aldığınız şirketin sitesinden üyelik girişi yapın ve host bilgileriniz sekmesinden cPanel girişi yapın.

Daha sonra karşınıza şu şekilde bir ekran çıkacaktır.

Burada çeşitli hazır scriptler bulunmaktadır. Fakat biz wordpress kurulumu yapacağımız için kırmızı çizgiyle belirttigim wordpresse tıklıyoruz.

Bu ekranda Install Now yazısını seçiyoruz.

Buradaki alanları doldurduktan sonra en altta bulunan geçici bir tema seçebilirsiniz.

Temayıda seçtikten sonra yükle butonuna basarak yükleme işlemimiz bitmiş olacak.

Bu adımlardan sonra kendi sitenize geçebilirsiniz.

Eğer hala açılmadıysa, bakım çalışması gibi bir yazıyla karşılaşırsanız yaklaşık 1 saat bekleyiniz. Eğer yine gelmediyse müşteri temsilcilerine online olarak durumu sorabilirsiniz. Çok kısa zamanda yardımcı olacaklardır.

Şimdi gelelim sitemizin temasına.

Sizler için çeşitli temaları topladım. Bu temalar tamamen ücretsiz bir şekilde yayınlanmaktadır. Eğer daha iyisini istiyorum derseniz ücretli temalara bakabilir veya kendiniz tema tasarlayabilirsiniz. İlerki derslerimizde kendi temamızıda tasarlayacağız.

Couture

 Demo & İndir


TUBE

Demo & İndir


Transcend

Demo & İndir


FlatOn

Demo & İndir


GreatMag

Demo & İndir

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here